PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627100}

Obecność

The Conjuring
7,4 232 298
ocen
7,4 10 1 232298
6,5 24
oceny krytyków
Obecność
powrót do forum filmu Obecność

Dawno się

ocenił(a) film na 8

Tak nie bałam.

ocenił(a) film na 9
niki1981

Mysle za na tym dziele chyba nie da sie nie bac. Ja mialem sporo problemy z zaśnięciem; )

ocenił(a) film na 8
neero

Jak można mieć problem z zaśnięciem, skoro nie ma potworów, duchów, bogów itp ?

ocenił(a) film na 6
Eskim0s

Odezwał się Eskimos.

ocenił(a) film na 7
Loverpons

Który pisze bzdety

ocenił(a) film na 7
Eskim0s

Duchy, kryptydy, paranormalia są faktem. A najlepsze jest to, że ty doskonale to wiesz i zdajesz sobie z tego sprawę. Tak jak przytakiwałeś mi non stop na filmwebie pod moim nickiem AlexRener. Gdyby nie zjawiska paranormalne nic by nie było ani nigdy nie powstało. Ciebie by nie było. I tak synek. Obecność, Amityvillle jest na faktach nawiedzony człowieku. Wiele historii, którym jedynym racjonalnym wyjaśnieniem jest wyjście z ciała i później dokładne wszystko opowiedzenie. Ty wiesz, że mam rację. Tylko głupio się zgrywasz. Ale są nieraz historie, które trudniej wyjaśnić halucynacjami. Np takie, gdzie jakaś rodzina się wprowadziła do domu, miewali jakieś sny, wizje itp i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że były intensywne, ustawały po wyprowadzeniu się stamtąd i co najciekawsze, te wizje, sny jak zwał dot. postaci, zdarzeń z przeszłości za jakiś czas potwierdzały się, gdy nowi lokatorzy chcieli sprawdzić historię swojego domu u sąsiadów, miejscowego historyka, w bibliotece itd o których wcześniej nie mieli zielonego pojęcia ani nikt nie wiedział. To mnie w sumie najbardziej interesuje. Jest szansa, że w grę może wchodzić konfabulacja ale sądzę, że z uczciwego punktu widzenia trzeba rozważyć wszystkie opcje. A czy jest coś po śmierci czy nie to raczej tylko kwestia wiary, nieweryfikowalne. . Tym razem ja wygrałem dyskusję i ty to wiesz a potwór to określenie subiektywne i tak jest się czego bać bo ONE SĄ I ZAWSZE BYŁY I BĘDĄ FIZYCZNIE. DAREK AKSAMIT TYLKO POTWIERDZA, HERZYK I LUPA SCEPTYKA. TO SĄ STWORZONE RZECZY. TO TY ZYJESZ W INNYM SWIECIE I TY TO WIESZ. ;) JACK MARSTON SIĘ KŁANIA Z RZEKOMYCH "BZDUR" I KARY ŚMIERCI DLA TWÓRCY Z FILMU DOKUMENTALNEGO CUDA ŚWIATA O WILKU I GROBIE. OH. TEN ŚWIAT NIE MA RACJI BYTU PRZYSZŁOŚCI Z TAKIMI IGNORANTIAM I ANALFABETAMI NAUKOWYMI I CHOC 21 WIEK TO CIĄGLE WIERZĄ W ENERGIE, ATOMY, KWARKI Z HORYZONTU CZARNYCH DZIUR ZNIKĄD I Z PRZYPADKU I ŚLEPEGO TRAFU I TAK DAJĄ SOBIE MÓZGI PRAĆ FOLIARZE JEDNI. A WSZYSTKO CAŁA MATERIA OCZYWIŚCIE POŁĄCZYŁA SIE W PROCESY I LOGICZNE STRUKTURY I SŁOWO KLUCZ PSzYPADKOWO. Ja ja. In Deutsch.

ocenił(a) film na 8
AlexRener

,,Obecność, Amityvillle jest na faktach nawiedzony człowieku. " to czemu można łatwo zgasić Twoją wiarę, tym że twórcy obecność, sami po czasie powiedzieli że to ściema?

Według definicji zjawiska paranormalne, lewitacja, telekineza i jasnowidzenie jest uznawane za niepotwierdzone dowodami, ani logicznymi teoriami, są sprzeczne z nauką, a dowodów na nich jest tyle samo ile na elfy, smoki, krasnale czy syreny, czyli zero.

ocenił(a) film na 7
Eskim0s

Ponieważ 2+2 równa się cztery.

ocenił(a) film na 7
AlexRener

Eskim0s tak są duchy i ble ble

ocenił(a) film na 6
Eskim0s

Bo twoja mama wchodzi do pokoju.

ocenił(a) film na 9
neero

Nie musza byc potwory i ble ble. Ja gdy zasypialem w ciemnym pokoju a mam bujna wyobraźnię przyznam to przypominalem sobie scenę gdy ta mlodsza z sióstr widziała ta zjawe w ciemnym koncie za drzwiami a jej siostra nie i strasznie sie bala ta scena najbardziej działa na moja wyobraźnię

ocenił(a) film na 7
neero

Jak nie ma jak są.

ocenił(a) film na 9
AlexRener

Skoro tak mówisz to ci wierze:)

ocenił(a) film na 7
neero

Zgadzam się z tobą. Właśnie na tej scenie bałem się najbardziej. A sam ten film według mnie jest świetny i bije na głowę "Egzorcystę"

ocenił(a) film na 6
niki1981

To obejrzyj Tropicieli Mogił:)

ocenił(a) film na 10
Vegan269

Tropiciele Mogił nie byli aż tak straszni jak Obecność ;)

ocenił(a) film na 9
Vamp_97

to obejrzyjcie stare Amityville, 1 i 2 część, bez efektów a straszy jeszcze bardziej ;)

ocenił(a) film na 3
niki1981

Nie rozumiem jak można się bać tak żałosnego filmu.

użytkownik usunięty
Izbecizgmochules

Zgadzam się. Nawet tak wybitny znawca filmu jak ja, absolwent filmoznawstwa na UW, koneser kina (grozy zwłaszcza), kinomaniak pełnym ryjem nie dostrzegam iskierki czegoś oryginalnego i mrożącego krew w żyłach w tym filmie.

ocenił(a) film na 8
Izbecizgmochules

Ale z Ciebie twardziel:) ja ostatnio jestem na bakier z horrorami nudzą mnie okrutnie ale ten zrobił na mnie wrażenie:)

Izbecizgmochules

Pewnie wielu rzeczy nie rozumiesz...

ocenił(a) film na 10
niki1981

film obejrzałem 3 lata temu i nadal dochodze do siebie

ocenił(a) film na 6
TyrionLanister

Trzymaj tak dalej.

ocenił(a) film na 9
niki1981

bardzo dobry horror. Polecam drugą część jeszcze straszniejsza od pierwszej

ocenił(a) film na 9
azorcia27

Obejrzałem ponownie po ponad dwuletniej przerwie, tylko że tym razem byłem sam w domu. Środek nocy, słuchawki na uszy i heja. Mimo że miałem przebłyski pamięci niektórych scen to i tak się ku*ewsko bałem więc musiałem mieć baniak wina obok siebie bo bym nie dał rady wytrzymać do końca!! Teraz czas na kolejną dawkę grozy, czyli drugą cześć.

ocenił(a) film na 8
azorcia27

ja się tej 2 boję, zrobię sobie rozbieg oglądając 2x pierwszą część dzisiaj;)

ocenił(a) film na 8
niki1981

I jak poszło z drugą częścią? :) Dla mnie 10/10, jedynka "tylko" 8.
A właśnie nadrobiłem Annabelle, który, choć oklepany, według mnie zachował trochę klimatu z Obecności, w przeciwieństwie do żenującej Siostry Zakonnej.

ocenił(a) film na 8
ZiD0

II słabsza jednak jedynka mnie wyrwała z butów :)

ocenił(a) film na 9
niki1981

Horror który, w pełni, spełnił moje oczekiwania. Do tego świetna gra aktorska - rewelacja - 9/10 !!!

ocenił(a) film na 8
Szpila_1308

a dzisiaj tvn znowu się boję na szczęście są reklamy:)

niki1981

Klątwa to jest straszny horror nie wiem czy ten go przebije.

ocenił(a) film na 8
Cherry21

nie radzę oglądać tego, Klątwa to o taśmie wideo, jak nie masz to spoko. A to cię będzie straszyć do końca życia. Zobaczysz! Zgaś światło, słuchawki na uszy i jedziesz, musisz oglądać sam i potem być samemu w domu, najlepiej takim nieco na uboczu. I pamiętaj, że to wydarzyło się naprawdę i według niektórych jest przenoszone tym filmem właśnie...

andolinis

drugi raz ogladam i bardzo mi sie podobal nie wiem czemu wczesniej nie bardzo byc moze nie ogladalem go w nocy calkiem jak teraz

ocenił(a) film na 8
andolinis

Oglądałam gdyż zobaczyłam Vere Farmige, a uwielbiam ją za Bates Motel...Przy okazji tez miałam ostatnio zjawiska paranormalne, które przestrzegały mnie przed pewnym zdarzeniem, także czuję klimat dogłębnie :)...

andolinis

Mnie jakoś nie zachwycił mało straszny mimo, że w nocy oglądałam. Widziałam dużo lepsze np. Lsnienie

andolinis

A w tej bajce byly smoki?

ocenił(a) film na 7
Grimbold

TAK BO SMOKI TO BYŁY DINOZAURY A DUCHY, KRYPTYDY, PARANORMALIA SĄ FAKTEM I TY ORAZ DAWID WNUK DOBRZE O TYM WIESZ.

AlexRener

Czemu ty na wszystkich krzyczysz? A wiesz, że według np. KK oglądanie takich filmów to zapraszanie do siebie takich bytów? To jak tam? Była już u cienie Batsheba? Bo ja jej właśnie herbatę robię XD

ocenił(a) film na 7
Grimbold

Są faktem

ocenił(a) film na 8
niki1981

Pomijając typowo holywodzkie zakończenie to dobry horror, ponadto film oparty na faktach. Jako ciekawostkę można dodać, że film oglądała jedna z córek Perronów i po seansie powiedziała, że to co rzeczywiście działo się w domu było straszniejsze niż to co przedstawiono w filmie.

ocenił(a) film na 9
niki1981

Po 40 minutach musiałam włączyć pauzę... nigdy nie pauzuję horrorów. Nie mam przy sobie alkoholu. To błąd. Nie wiem czy próbować dziś zasnąć czy od razu oglądać 2 część. Nadal oglądam pierwszą... 20 minut do końca...

ocenił(a) film na 8
Ania150

Mi się udało bez wspomagaczy, ale muszę przyznać, że miałem w sobie pewien opór i w połowie filmu zastanawiałem się czy to w ogóle dalej oglądać, skoro powoduje aż taki dyskomfort. Nie jestem wielkim fanem horrorów i w pewnym momencie naprawdę chciałem przestać oglądać. Obejrzałem jednak do końca i się nie zawiodłem. Straszy naprawdę nieźle. Ode mnie 8/10.

ocenił(a) film na 7
niki1981

W takim razie polecam zobaczyć "Sinister". To jest dopiero straszny horror.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones