PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=929}

Powrót do raju

Return to Paradise
7,4 5 333
oceny
7,4 10 1 5333
Powrót do raju
powrót do forum filmu Powrót do raju

Zastanawia mnie czy po obejrzeniu tego obrazu, ktoś jeszcze zamiast zachwycać się wspominaną wielokrotnie na forum końcówką ,,połączonych zakochanych dusz, w ramionach deszczu'' miał głęboki niesmak spowodowany rozgoryczeniem bezsensownością śmierci biednego Lewisa?
Gdyby to mój brat przebywał w celi śmierci za żadne skarby nie zakochałabym się w człowieku, który jest współwinny całej sytuacji (A nawet pokusiłabym się o stwierdzenie,że ponosi lwią część winy bo lekkomyślnie wyrzucił rower,który Lewis przecież chciał oddać). Wogóle nie miałabym głowy na miłosne uniesienia ani ochoty na flirtowanie z kimkolwiek. Gdyby to dotyczyło mojego brata zrobiłabym wszystko, żeby go ocalić łącznie z oddaniem za niego własnego życia jeżeli ten, narcystyczny sędzia by na to przystał - Ktoś miał zostać ukarany ,,pod Malezyjską publiczkę, żeby pokazać tym złym amerykanom ,że nie tutaj ,,szanuje'' się zasady''. A w chwili ogłoszenia wyroku jaki zapadł w filmie, na pewno żywej by mnie z tej sali nie wyprowadzili, bo wolałabym zrobić im tam ,,jesień średniowiecza'' niż dalszą marną egzystencję ze świadomością, że odebrano życie mojemu bratu z tak głupiego powodu. No chyba, że najpierw złożyłabym wizytę tej dziennikarce, a potem bym ,,Wróciła do raju'' po resztę.

Krister_23

Mnie zastanawia, dlaczego od razu policja po ten rower przyszła, przecież oddał by mu pieniądze za ten pożyczony rower. Tej dziennikarce fakt należał się łomot i pewnie tak to się skończyło. Do raju bym nie wracał, co raj temu winien że jest rajem. :)

użytkownik usunięty
Krister_23

Po prostu źle to widzisz. Narkotyki to nie jest "głupi powód". Jest sprawcą wielu cierpień, chorób i śmierci, a władze krajów azjatyckich nie potrafią znaleźć sposobu, żeby ludzie przestali ćpać (żadne władze tego nie potrafią), więc radzą sobie w taki sposób. Do tego większość tych krajów jest biedna lub bardzo biedna, a narkomania drogo kosztuje. W bogatych krajach zachodnich narkomanów się niańczy, są jakieś terapie, ośrodki zamknięte itp., ale wydaje mi się, że efekty są mizerne. Niektórzy z tego wychodzą, ale większość nie. Wracając do filmu - narkotyków było dużo, pewnie sam nie byłby w stanie tego zużyć (choć ja się nie znam) i na tej podstawie został uznany za handlarza. Poza tym wszystkim musiał chyba wiedzieć, że koledzy ćpają (sam pewnie też ćpał), że tam są surowe kary, a mimo to trzymał się z tym towarzystwem. No i zapłacił za to najwyższą cenę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones